Vinohradský sbor ČCE

Indie u Humpolce

O letním sborovém pobytu

Tak, a už jsou za námi další prázdniny a další dětský tábor, spojený už druhým rokem s  rodinnou dovolenou. Musím říci, že ač to spojení vypadá zvláštně, je velmi povedené. Tedy alespoň mně a mé rodině se velmi líbí. Spolupráce, sounáležitost a spolužití velkých i malých nutí všechny se přizpůsobovat a vzájemně si pomáhat. Dospělí tvořili program, vařili jídlo a udržovali pořádek. Děti se snažily prožívat vše naplno a odnést si samé hezké vzpomínky z krásně prožitého týdne. Počasí nám nepřálo, ale ubytování ve skautském středisku Orlovy má veškerý komfort i pro deštivé dny.

Tentokrát si pro nás hlavní vedoucí Zdena Novotná připravila velké táborové téma — Mauglí a jeho příběhy z džungle. O duchovno se postaral Martin Zikmund. Vycházel z předloženého tématu a měl pro děti i dospělé připraveno velmi poutavé vyprávění o Indii z křesťanského i obecného pohledu, obohacené také o vlastní zkušenosti. Zdeninou pravou rukou byl opět Filip Krupička a levou rukou Petr Uličný. Chystali a vysvětlovali dětem soutěže a zaznamenávali jejich výsledky stejně spravedlivě jako hlavní vedoucí.

Roztomilým družstvem — smečkou — bylo pod vedením Jarmily Raisové 5 nejmenších předškoláčků. Ti se také s velkým nasazením účastnili všech her a se zářícíma očičkama si každý večer odnášeli diplomy. I družstvo mládeže jsme měli. Ti už pochopitelně tak zářící očka při vyhodnocování neměli, zato posedět při stolních hrách s dospěláky po večerce se jim líbilo. A musím přiznat, že i nám dospělákům. Více jsme se poznali, sdíleli se i nasmáli.

Zuzka Bruknerová si vzala na starost opět vaření a byla obdivuhodně vytrvalá. Dokonce si předposlední den troufla společně s Františkem Slaninou a Matějem Chábem na indickou kuchyni. Jak sama říkala: Bude to dobrodružné. A bylo!

Na závěr bych chtěla jen dodat, že to byl podařený týden po všech stránkách (velmi mě třeba dojímali kluci, kteří si láskyplně pochovali naši nejmladší účastnici, devítiměsíční Alžbětu Krupičkovou). Sdílení při společných pobožnostech, písních, modlitbách, stolování i zábavě bylo tak hezké a plně prožité, že věřím, že Pán byl uprostřed našeho kruhu po celou dobu. A děkuji za to.

Eva Svobodová

číslo 67, září 2006
předchozí   další

Obsah

Křesťané jsou spoludědicové svého krále Krista
Pokud vše funguje, je to radost (rozhvor)
Indie u Humpolce
Nejdůležitější na faráři je, aby byl…
Recenze
Jak prosečtí faráře hledali
Výzva
Ze staršovstva
Na návštěvě u bratří křesťanu
Z historie vinohradského sboru XXX
Sborové akce

Archiv

Výběr z Hroznů
ročník 2020
ročník 2019
ročník 2018
ročník 2017
ročník 2016
ročník 2015
ročník 2014
ročník 2013
ročník 2012
ročník 2011
ročník 2010
ročník 2009
ročník 2008
ročník 2007
ročník 2006
ročník 2005
ročník 2004
ročník 2003
ročník 2002

Ke stažení

Rozhovor na téma "Krize v ČCE?", Vinohrady 24.1.2010 PDF soubor ke stažení (122 kB)

Bohemská kuchařka PDF soubor ke stažení (899 kB)

Kazatelé Pujmanovi z Bohemky a český pobělohorský evangelický exil na jižní Ukrajině (PDF soubor ke stažení 387 kB)

Bulvární plátek LIS, rok 2007

Bulvární plátek LIS, rok 2005


Hrozen vychází přibližně jednou za měsíc. Redaktory jsou a , Tiskovou sazbu připravuje , internetovou . Příspěvky, reakce či dotazy posílejte na adresu sboru (Korunní 60, 120 00 Praha Vinohrady, tel. 224 253 550, e-mail: nebo přímo redaktorům).