Zprávy ze staršovstva 14.11.2019

• V rámci podpory neziskových organizací připraví M. Cháb ve spolupráci J. Krupičkovou a J. Melicharovou sbírku na pastelky pro Berkat.
  • Z podnětu zájemců staršovstvo změnilo místo konání zimního sborového pobytu. J. Raisová potvrdí rezervaci ve středisku Sola fide v Jánských Lázních.
  • Staršovstvo diskutovalo o nahrávání bohoslužeb a s ním spojených podnětech. Řešení osvětlení varhan probíhá. E. Slaninová byla pozvána na prosincové staršovstvo. Z. Šorm vyřídil poděkování za možnost poslechu nahrávek jak od nemocných členů sboru, tak od „přespolních“.
  • J. Šilar a J. Šarounová zřídili facebookový profil sboru. Jsou na něm jak pozvánky na sborové akce, tak zprávy ze života sboru. Staršovstvo diskutovalo o zveřejňování fotografií na Facebooku. Dotáže se členů sboru, zda se zveřejněním fotografií, na kterých budou též zachyceni, souhlasí. J. Raisová rozešle dotaz mailem, bude součástí sborových ohlášek a vánočního sborového dopisu.
  • Staršovstvo kladně hodnotilo průběh konfirmační slavnosti i první setkání „Náboženství pro dospělé“.
  • Staršovstvo schválilo nový ceník krátkodobých pronájmů kostela.
  • Staršovstvo jednalo o opravě hrobového místa D. Bružové. J. Raisová zajistí druhou cenovou nabídku na opravu od mimopražské firmy.
  • Staršovstvo rozhodlo, aby obraz od O. Rady, kompenzující nájemné, byl věnován do dobročinné aukce Cesty domů a jeho výběr byl svěřen její ředitelce a organizátorce aukce.
  • P. Coufal seznámí členy hospodářské komise s programováním topení ve sborovém sále, aby je bylo možno regulovat i případě jeho nemoci.
  • Staršovstvo schválilo obnovený Statut sociálního fondu křesťanské služby a návrh členů jeho rady.
  • Staršovstvo přijalo zprávu křesťanské služby o přípravě adventního trhu. Potvrdilo, že jeho výtěžek bude letos věnován pro středisko Víteček. Na tento účel bude v neděli 8.12. věnována i chrámová sbírka, kterou sbor zdvojnásobí. Z. Šorm vyřídil zábor chodníku před kostelem pro stánek trhu. M. Chábová zašle Z. Šormovi podklady pro výrobu plakátu.
  • Staršovstvo vyhovělo žádosti Salvátorského pěveckého sboru o bezplatné zapůjčení sborového sálu 30.11. pro pěvecké soustředění k přípravě Adventních nešpor.
  • Staršovstvo souhlasilo s pronájmem sborového sálu Diakonii na 12 setkání v projektu „Nejsme sami“ v průběhu února až září 2020.
  • Staršovstvo vyhovělo žádosti střediska Diakonie Dobroduš na bezplatné propůjčení sálu a zázemí v 1. patře za účelem vánoční besídky pro klienty a dobrovolníky služby následné péče 9.12.
  • Staršovstvo rozhodlo o konání archové sbírky pro „Dny bible“ od 17.11 do 15.12.
  • Staršovstvo diskutovalo o vysluhování Večeře Páně dětem. Nynější způsob vysluhování bude vždy stručně ohlášen při přípravě na vysluhování a v lednu se bude konat otevřené setkání na toto téma.
  • Z. Šorm oznámil, že byl synodní radou požádán, aby přijal na třítýdenní praxi studentku bohosloví Annu Pokornou. Praxi v našem sboru vykoná od 3. do 24.ledna 2020.

číslo 196, listopad 2019

O džihádu srdcem