Přímluvná modlitba ze 4. července 2021

Sestry a bratři, obraťme se ke Kristu, který nás uzdravuje ze strachu, vin a bolestí.

Prosíme Tě, Pane, za Tvou církev, aby byla místem naslouchání, přijetí a uzdravení.

Prosíme Tě, Pane, abychom dokázali být blízko lidem v nouzi.

Prosíme Tě za tento svět, v němž krvácí tolik ran. Prosíme Tě, abys tyto rány obvázal, abys nás vysvobodil od zoufalství, od bolestí, od hněvu.

Prosíme Tě za ty, kteří podlehli strachu a zoufalství, abys vložil do jejich srdce více víry, lásky a naděje.

Prosíme Tě za naše farnosti, aby byly místem důvěry a pravdy.

Prosíme Tě, Pane, za nemocné, staré, nemohoucí, zraněné na těle i na duši. Prosíme Tě za osamocené, za ty, kteří ještě nenacházejí oporu v druhých, stejně jako za ty, kdo se oporou druhým chtějí nebo mohou stát.

Prosíme Tě, Pane, za všechny postižené zkázou tornáda, které ochromilo několik celých obcí na jižní Moravě, posiluj stižené ztrátou blízkých či majetku, posiluj v úsilí všechny dobrovolníky, kteří se rozhodli pro obětavou pomoc, posiluj všechny, kteří je v jejich úsilí podporují. Ve svých přímluvách nezapomínáme ani za postižené na Lounsku.

Prosíme Tě za všechny, co nadále pomáhají a zachraňují zdraví a životy těch, které ochromuje čínský virus. Dej, aby nadále nacházeli ve svém poslání smysl, nabízej jim útěchu v tvé pravdě a posiluj je.

Prosíme Tě za uprchlíky, za migranty, za jejich děti, které nepoznaly opravdový domov. Dej, aby na své cestě nacházeli Tvé světlo, otevřenou náruč a pomocnou ruku.

Prosíme Tě za ty, co nesou zodpovědnost za naši zem. Prosíme Tě za ty, co nesou zodpovědnost za mír a lidské vztahy na světě. Veď všechny k jednotě a lásce, touze po porozumění a respektu.

Prosíme Tě za naše sbory, aby byly otevřenými dveřmi a náručemi, otevřenými srdci, za naše bratry faráře a jejich rodiny, prosíme Tě za naše staršovstva, sborové sestry, kurátory a kurátorky, prosíme Tě za naše varhaníky a varhanice.

Prosíme Tě za všechny děti, aby jim prázdninové hrátky byly ku prospěchu a radosti a v pořádku se nakonec zase vrátily do svých domovů plných lásky, vlídnosti a pochopení.

Prosíme Tě za všechny, kdo hledají Boha, abys jim posvítil na jejich cestě.

Prosíme Tě za naši vytrvalost v hledání pravdy a odhalování paradoxů, kterými nám představuješ Tvé světlo a lásku.

A ve chvíli ticha Ti, Pane, předkládáme každý své prosby, na které právě myslíme.

Beránku Boží, který snímáš hříchy světa, smiluj se nad námi.
Beránku Boží, který snímáš hříchy světa, daruj nám pokoj. Amen.

číslo 212, září 2021

Kain a Samařan