Vinohradský sbor ČCE

Pozvání k naději

Pozvání k naději je tématem Setkání křesťanů, které se bude konat v Praze o víkendu 17.-19. června 2005.

Vybrala jsem podstatnou část dopisu bratra synodního seniora a synodní kurátorky, abyste byli seznámeni s plánovaným průběhem tohoto setkání.

Milé sestry, milí bratři,

v církevním tisku jste nejednou mohli najít informaci o přípravách ne Setkání křesťanů, které se bude konat v letošním roce v Praze. Toto setkání navazuje na tradici Setkání křesťanů z Německa, Polska, Česka a Slovenska, která se od r. 1991 konala pětkrát, vždy na pomezí těchto čtyř zemí. Organizace se letos poprvé ujímá ČCE — mimo příhraniční oblast, tedy přímo v hlavním městě.

V pátek a v neděli se hosté účastní programu bohoslužeb v místních sborech a farnostech. V sobotu proběhne centrální program ve středu Prahy, který bude obsahovat biblické práce na různých místech, po nich bude celý den příležitost k představení různých organizací a aktivit v rámci prodejních a informativních stánků na Ovocném trhu a Jungmannově náměstí, odpoledne pódiové diskuze, přednášky, divadelní představení, hudební pořady v kostelech, sborech a dalších místech v centru Prahy. Svůj vlastní a velmi bohatý program bude mít mládež na Střeleckém ostrově a také děti v kostele u Martina ve zdi. Jediné shromáždění, kde se sejdou všichni účastníci, se bude konat v 17 hodin na Ovocném trhu a bude ho přímým přenosem vysílat Česká televize. Večer plánujeme další koncerty a jiná vystoupení na různých místech v centru v rámci „Noci otevřených kostelů“.

V ohláškách jsme vás již žádali, zda byste neposkytli na dvě noci (z pátku na sobotu a ze soboty na neděli) nocleh některým účastníkům setkání. Jde o bratry a sestry jak z našich nebo bratrských sborů z Čech a Moravy (starých nebo mladých, jednotlivců nebo rodin), tak ze zahraničí. Uvítáme každou nabídku a budeme vám vděčni. Bude dobré, když ubytovatel poskytne i snídani. Pokud více lidí bude ubytováno v rámci našeho sboru, můžeme připravit společnou páteční večeři, na kterou bychom pozvali i členy našeho sboru. Jde o to, abychom návštěvníkům zajistili sborové zázemí a seznámení s našim sborem. V neděli se někteří zúčastní našich bohoslužeb.

Mimo ubytování hostů, také i vás všechny zveme k tomuto setkání. Zapište si datum 17.-19.6. do svých kalendářů.

Kdyby měl někdo zájem o organizační a pořadatelskou službu, hlaste se u mne nebo v kanceláři sboru co nejdříve. Každého rádi zaměstnáme.

Víc informací o celé akci ráda předám těm, kteří budou mít zájem, také přihlášky jak pro ubytování, tak pro účast.

Alena Zikmundová

číslo 52, duben 2005
předchozí   další

Obsah

Poděkování
Nesmýšlejte vysoko
Anketa o křesťanské službě (2)
Z historie vinohradského sboru XXIV
Táborová historie (2)
Setkání konfirmandů
Pozvání k naději
Adopce na dálku
Burza
Ze staršovstva
Program sborových akcí

Archiv

Výběr z Hroznů
ročník 2020
ročník 2019
ročník 2018
ročník 2017
ročník 2016
ročník 2015
ročník 2014
ročník 2013
ročník 2012
ročník 2011
ročník 2010
ročník 2009
ročník 2008
ročník 2007
ročník 2006
ročník 2005
ročník 2004
ročník 2003
ročník 2002

Ke stažení

Rozhovor na téma "Krize v ČCE?", Vinohrady 24.1.2010 PDF soubor ke stažení (122 kB)

Bohemská kuchařka PDF soubor ke stažení (899 kB)

Kazatelé Pujmanovi z Bohemky a český pobělohorský evangelický exil na jižní Ukrajině (PDF soubor ke stažení 387 kB)

Bulvární plátek LIS, rok 2007

Bulvární plátek LIS, rok 2005


Hrozen vychází přibližně jednou za měsíc. Redaktory jsou a , Tiskovou sazbu připravuje , internetovou . Příspěvky, reakce či dotazy posílejte na adresu sboru (Korunní 60, 120 00 Praha Vinohrady, tel. 224 253 550, e-mail: nebo přímo redaktorům).