Vinohradský sbor ČCE

Vánoční hra 2012

foto: hra1

Bezprostřední dojmy z letošní vánoční hry vyjádřili herci i posluchači ve svých odpovědích na dvě otázky: Jak se ti hra hrála/líbila? Jak se ti líbily netradiční černobílé kostýmy?

Samuel Svoboda: Hrálo se mi celkem dobře. Kostýmy byly docela hezké.

Šimon Svoboda: Hra se mi hrála výborně! Jenom jsem tam udělal jednu chybu. Kostýmy byly dobré. Marta Slámová: Hra se mi hrála docela dobře. No, někdy mi vypadávala slova, ale jinak to bylo docela dobré. Černobílé kostýmy se podle mě hodily, jen u některých postav, třeba u Josefa, ten měl být celý v bílém, ale měl bílou košili a černé kalhoty, což znamenalo, že měl nějaké chyby, nějaké lidské mouchy. O Marii se říká, že byla bez viny a taky byla v černobílém.

Adelaida Wernischová: Hra se mi hrála dobře. Hrozně se mi líbilo, že jsem mohla hrát ponocného a troubit tam na trubku a stát si tam nahoře. Hrálo se mi dobře, i když jsem měla hodně textu, asi nejvíc. Kostýmy byly zajímavé, trošku alternativní, to se mi líbí, že to nemusí být pokaždé tradiční.

Jakub Rais: Hra se mi hrála docela dobře, jenom někdy mi vypadl text, ale nějak jsem to zvládl. Kostýmy byly zajímavé, jenom já jako Baltazar jsem měl černý plášť a černé kalhoty, takže jsem byl dost v černém. Ale jinak to bylo dobré. Matěj Cháb: Vánoční hra se mi moc líbila, že byla jak pro menší, tak pro větší děti, to bylo dobré. Černobílé kostýmy se mi moc líbily, že jsem se konečně mohl zorientovat v tom, kdo je dobrý a kdo špatný. ?

foto: hra2

Filip Krupička: Kostýmy mi přišly úplně revoluční, to se mi moc líbilo, protože lidi věděli, kdo je černý a kdo bílý, věděli, že jsou kladné a záporné postavy. Takže si myslím, že černobílé kostýmy byly jedním z nejlepších počinů. (Nemohl jsi počkat, až se tě na kostýmy zeptáme? Mohl, ale teď odpovím na to, jak se mi hra hrála). Text jsem poprvé viděl až v sobotu ráno a učil jsem se to pilně, přesto jsem něco zapomněl, ale zaimprovizoval jsem a i tak si to užil. Byla to legrace, ale při hraní jsem se pěkně zapotil, protože jsem opravdu měl sem tam okno. Naštěstí moji spoluhráči, spoluherci, se toho taky ujali a napovídali. Trošku mě zklamala nápověda, že nebyla připravená a neseděla jako vždy vpředu, ale s tím se musí počítat. Měl jsem se to naučit, ale i tak si myslím, že drobné zaškobrtnutí vůbec nepřebije zvěst vánoční hry, a i když člověk zapomene text, celá ta hra dává nějaký smysl a lidem se to líbí.

Blanka Uličná:Hra se mi líbila velmi, scénář byl velmi dobře vybraný a herci to dotáhli takřka k dokonalosti. Kostýmy mi přišly nadčasové, elegantní, moderní, je vidět, že jdeme se soudobou dramatickou tvorbou.

Petr Sláma: Ze hry jsem byl úplně nadšený, připadala mi bezvadně zvládnutá, srozumitelná a taková akční, nápad s černobílým postrojem mi připadal super. To byl závan nezvyklé modernity a jakoby abstraktního divadla. Úplně jsem si uvědomil, kdo je černobílý, kdo je bílý. Úplně černého člověka jsem tam neviděl a to je fajn. Podle mě měl i Herodes bílé aspoň slipy, protože každý je trochu bílý i černý, dobrý i zlý.

Chobot, Pavel Coufal: Hra se mi líbila, co se týká kostýmů, to záleží na každém, co si vytvoří.

Jana Šarounová: Vánoční hra se mi moc líbila, všichni to pěkně uměli a celkově to bylo moc pěkné. Černobílé kostýmy jsem moc neviděla, protože jsem seděla u piána a odtamtud jsem mohla v podstatě jenom poslouchat.

Ptali se Adelaida Wernischová

a Jakub Rais

číslo 133, leden 2013
předchozí   další

Obsah

O vděčnosti
Z přímluvných modliteb
Těší mě žít zvědavost na to, co přijde
Lžička v čajích
Dětská sbírka – ano či ne, jak a kam?
Sbírky v nedělce?
Zjevení v nedělce
Vánoční hra 2012
Sborová rodinná dovolená
Program nedělní školy v lednu 2013
Sborové akce

Archiv

Výběr z Hroznů
ročník 2020
ročník 2019
ročník 2018
ročník 2017
ročník 2016
ročník 2015
ročník 2014
ročník 2013
ročník 2012
ročník 2011
ročník 2010
ročník 2009
ročník 2008
ročník 2007
ročník 2006
ročník 2005
ročník 2004
ročník 2003
ročník 2002

Ke stažení

Rozhovor na téma "Krize v ČCE?", Vinohrady 24.1.2010 PDF soubor ke stažení (122 kB)

Bohemská kuchařka PDF soubor ke stažení (899 kB)

Kazatelé Pujmanovi z Bohemky a český pobělohorský evangelický exil na jižní Ukrajině (PDF soubor ke stažení 387 kB)

Bulvární plátek LIS, rok 2007

Bulvární plátek LIS, rok 2005


Hrozen vychází přibližně jednou za měsíc. Redaktory jsou a , Tiskovou sazbu připravuje , internetovou . Příspěvky, reakce či dotazy posílejte na adresu sboru (Korunní 60, 120 00 Praha Vinohrady, tel. 224 253 550, e-mail: nebo přímo redaktorům).