Zprávy ze staršovstva 13. 6. 2024

• Sbírka darů Jeronýmovy Jednoty vynesla v našem sboru 23 250 Kč. J. Šilar podal staršovstvu zprávu o seniorátním shromáždění Jeronýmovy Jednoty, které rozhodlo ze seniorátního podílu podpořit opravu plotu smíchovského sboru a na celocírkevní dar doporučilo žádost o příspěvek na opravu střechy radotínského sboru.
  • Sbírka pro pana Laštovičku vynesla 8 055 Kč. Sbor ji dorovnal do 10 000 Kč a zaslal panu Laštovičkovi smlouvu o daru.
  • Svatodušní sbírka pro Domov seniorů Diakonie ve Vendolí u Svitav vynesla 4.871 Kč.
  • Příští schůzka ke sborovému táboru v Chotěboři se uskuteční 23. 6. po bohoslužbách.
  • J. Raisová informovala staršovstvo o průběhu Noci kostelů. Kostel navštívilo asi 180 hostů, kteří se tentokrát více soustředili na připravený program.
  • Z. Šorm doporučil v rámci kurzu výpomocných kazatelů Petru Sofii Haken, která v našem sboru vedla 2. 6. bohoslužby.
  • Skleněné kalíšky pro vysluhování moštem byly zakoupeny a již se používají.
  • J. Melicharová informovala staršovstvo o úpravě hrobu pana Baranova. Spolu s J. Raisem pokryly hrob fólií a navezli na něj kamínky. Výroba kříže je v jednání.
  • Staršovstvo zhodnotilo uplynulé dění ve sboru a projednalo sborový program na léto.
  • V. Šaroun připravil projekt na úpravu sborového dvorku. Po ocenění nákladů rozhodne staršovstvo o realizaci. J. Raisová prozatím objednala 10 plastových židlí.
  • Proběhla změna nájemce nebytových prostor ve sborovém domě. Sbor ukončil nájem se Sevendesignem a uzavřel novou nájemní smlouvu s firmou Innity. V prostorách byl vyměněn plynový kotel a nyní probíhají jeho úpravy.
  • Staršovstvo jednalo o opravě fasády sborového domu, která má začít v druhé polovině července. Pověřilo M. Janečka podepsáním smlouvy s firmou L. Hanzla a s p. Plachým, který bude provádět technický dozor.
  • P. Coufal zjistí kalkulaci opravy střechy sborového domu, na které je původní krytina a je v nedobrém stavu, aby ji mohla hospodářská komise zahrnout do návrhu rozpočtu na příští rok.
  • Staršovstvo souhlasilo se změnou nájemce a příslušníků domácnosti v bytě č. 21 ve sborovém domě.
  • Staršovstvo souhlasilo se zřízením práva nahlížení na sborové účty pro správkyni nájmu l. Cvrčkovou.
  • M. Cháb podal staršovstvu zprávu o jednání synodu.
  • Z. Šorm předložil staršovstvu plán dovolených a zástupů na letní měsíce. Plán bude rozeslán presbyterům a kontakty na zastupující faráře budou vždy zveřejněny ve vývěsce.
  • Z. Šorm informoval staršovstvo, že o členství ve sboru požádal Vítek Sláma.
  • Staršovstvo souhlasilo se zapůjčením 20 ks kalíšků sboru ČCE v Chodově.
  • Staršovstvo určilo termín sbírky solidarity na neděli 23.6.
  • Staršovstvo souhlasilo s poskytnutím 5 000 Kč na nákup občerstvení od organizace Jako doma pro slavnost Jednoho světa v září.
  • Staršovstvo vyhlašuje na 2. neděli v září sbírku pro organizaci Jako doma.
  • Staršovstvo souhlasilo s tím, že během úklidu paní Bohdany Korzhevské může syn její spolubydlící cvičit na klavír ve sborovém sále.

Zástupy během dovolené našeho faráře

Pokud budete během dovolené Z. Šorma potřebovat faráře, obraťte se na sborovou sestru nebo některého z presbyterů, kteří mají přehled zastupujících farářů. Kontakty na zastupující faráře budou též vždy uvedeny ve sborové vývěsce.

číslo 241, červen 2024
předchozí

Kázání na synodu
Stojíme na straně obětí