Náboženství

Náboženství pro školní děti bychom rádi měli v tomto školním roce zase ve středu odpoledne. V minulém školním roce bylo od 15 hodin, začátek ale můžeme posunout tak, aby se ho mohlo účastnit co nejvíce dětí. Proto prosíme rodiče, aby napsali bratru farářovi (mail či SMS) do neděle 15.9., jak děti ve středu odpoledne mohou, aby mohl čas schůzek stanovit. Poprvé by se děti sešly ve středu 25.9.

Konfirmační příprava

Ke konfirmační přípravě se děcka v tomto školním roce poprvé sejdou v pondělí 16.9. v 18.30. Na této schůzce se případně dohodneme, pokud by ke schůzkám lépe vyhovoval jiný čas v týdnu.

Od pátku 20.9. do neděle 22.9. pak pojedou konfirmandi na společný víkend do Litoměřic spolu s konfirmandy z Vršovic, Žižkova a případně i Jarova. Bližší informace dostanou na první schůzce.

Biblické hodiny

Biblické hodiny zahájíme v říjnu. Budou se opět konat v úterý od 19.00 – kromě druhého úterka v měsíci, kdy se před staršovstvem schází hospodářská komise. První biblická hodina tedy bude 1. října. V tomto roce se budeme společně zamýšlet nad Apoštolským vyznáním víry.

Zprávy ze staršovstva 5.9.2024

• Staršovstvo přivítalo Vítka Slámu, který požádal o členství v našem sboru.
  • Staršovstvo schválilo zápis z minulé schůze.
  • Sbírka solidarity vynesla 4 430 Kč a sbírka pro Evangelickou Akademii 3 265 Kč.
  • J. Raisová podala zprávu o sborovém táboře v Chotěboři 17.– 24.8., kterého se účastnilo 65 dětí, mládeže a dospělých. Hospodaření tábora skončilo schodkem asi 2 000 Kč. Staršovstvo souhlasilo s uhrazením schodku ze sborových prostředků.
  • J. Raisová informovala staršovstvo o zápůjčkách kalíšků pro vysluhování Večeře Páně; nuselský a libeňský sbor kalíšky vrátily, dalším sborům je zapůjčeno 80 kalíšků. Ve sboru zůstává 216 kalíšků.
  • Sbor objednal občerstvení na oslavu 30. výročí obchůdku Jednoho světa ve výši 5000 Kč u Jako doma. Sbírka na úhradu občerstvení proběhne v neděli 8.9. při bohoslužbách.
  • M. Janeček podal zprávu o darech, který náš sbor poskytl vybraným sborům ze všech seniorátů na odvody do Personálního fondu.
  • Staršovstvo zhodnotilo shromáždění a akce v uplynulém období a projednalo sborový program na příští měsíc.
  • Staršovstvo souhlasilo s příspěvkem 50 % nákladů konfirmandů na společný konfirmační víkend a s úhradou účastnického poplatku pro mládež, která se zúčastní sjezdu mládeže ve Svitavách 4.– 6.10.
  • J. Šilar informoval staršovstvo o postupu opravy fasády sborového domu.
  • Staršovstvo projednalo prodloužení nájmu střediska Diakonie Dobroduš na další čtyři roky.
  • Staršovstvo souhlasilo s úpravou nájmů ve sborovém domě podle doporučení hospodářské komise.
  • J. Raisová dokončila kurz „S dětmi na cestě víry“ a dostala osvědčení o jeho absolvování.
  • Staršovstvo vyhovělo žádosti, aby se 2. zasedání 57. konventu našeho seniorátu konalo 9. listopadu v našem sboru a pověřilo J. Raisovou, aby jeho zajištění dojednala s předsedou konventu.
  • Staršovstvo projednalo návrhy synodu týkající se funkčního období správních orgánů, transformace Jeronýmovy Jednoty a uzavírání partnerství osob stejného pohlaví. Podpořilo návrh, aby při volbách nebylo rozhodující funkční období jednotlivých osob, ale funkční období daných orgánů. Vyslovilo se pro variantu transformace Jeronýmovy Jednoty, která nemění její zakotvení ve správě církve včetně jejích orgánů. Nesouhlasilo se změnami církevního zřízení ohledně Jeronýmovy Jednoty. A souhlasilo s možností právního uzavírání partnerství při církevním obřadu.
  • Staršovstvo souhlasilo, aby sbor uhradil táborový poplatek sborové sestře, která tábor organizačně zajišťovala.
  • Z. Šorm informoval staršovstvo o žádosti Veroniky Krupičkové o křest a žádosti M. Čapkové a M. Kitty o sňatek.
  • Staršovstvo rozhodlo o bezplatném poskytnutí kostela na koncert absolventa Sibeliovy AMU v Helsinkách Petrosovi Andreadisovi.
  • Společenství ukrajinských žen Café Žínka se bude v našem sboru scházet stejně jako v minulém školním roce.
  • Staršovstvo souhlasilo s tím, aby Café Žínka uspořádalo v našem sboru 3., 10. a 17.10 věcnou sbírku na podporu Ukrajiny.
  • Od 8.9. do 31.10. bude v kostele na kůru výstava fotografií S.Lešikarové.
  • Sbor hledá brigádníky na služby při pronájmech kostela. Zájemci – nejen z mládeže – se mohou hlásit u P. Coufala.

číslo 242, září 2024
předchozí