Vinohradský sbor ČCE

Rodinná rekreace v Jáchymově

foto: jachymov

Poslední týden v červenci jsme společně se čtyřmi dalšími rodinami s dětmi strávili na pozvání Ester Čaškové v Jáchymově. Bydleli jsme na faře ČCE, odkud jsme každý den společné podnikali výlety do okolí. Jednou jsme slunný den prolenošili v Merklíně na koupališti s bolestivě ledovou vodou z horské bystřiny, jindy jsme zase vyrazili na výlet po hřebenech Krušných hor, po naučné stezce kolem Blatenského vodního příkopu. Pokud se přesto někteří rozhodli podnikat nějaké individuální aktivity, vždy jsme se scházeli u společných snídaní a večeří, jejichž přípravu měla na starosti každý den jiná rodina. Ester se večer co večer starala o duchovní program pro děti, což byly krátké a srozumitelné bohoslužby s písní a modlitbou. Když jsme potom děti uložili ke spánku, pak ti, kterým ještě zbývaly nějaké síly, se scházeli v ponuré jídelně nad dobrým vínem a drobnými pochutinami a probírali témata, na která přes den nebyl čas nebo příležitost. Týden v Jáchymově byl pro mne občerstvující, protože jsem měl příležitost povídat si a poznávat se s lidmi, které ve sboru tak často nevídám, i lehce vzpomínkový, protože jsme se před mnoha lety na této faře seznámili s Jitkou.

Filip Krupička

Poslední červencový týden se vypravilo několik rodin z Vinohrad do jáchymovského sborového domu.
foto: jachymov1

Při společných procházkách po jáchymovském okolí a po Krušných horách byl čas na poznávání a povídání, hry a koupání. Děti po výletech „odpočívaly“ při dovádění na sborové zahradě. Večerní posezení zas byla příležitost pro hovory dospělých.

Ranní modlitby i večerní Večerníčky – zpívání, krátké příběhy o Bohu, které Ester připravila pro děti i rodiče, byly radostným začátkem i zakončením dne.

Bára Uličná


Jak jsme se měli v Jáchymově

Dobře. Jaký jsme měli den? Báječný. Nejdřív jsme snídali, každý den připravovala jedna rodina snídani, která začínala vždycky malou modlitbičkou z Broučků. Pak jsme se šli koupat nebo na výlet po Krušných horách. Po koupání jsme jeli nakoupit a pak domů, kde každý den jedna rodina připravovala večeři, a my děti jsme si hrály, honily jsme se na zahradě nebo jsme šly s někým do cukrárny. Jednou šel s námi do cukrárny i pes Johan, který byl strašně velký a zvědavý a strašně rád se toulal po cukrárnách. Pak jsme večeřeli. Po večeři jsme šli do kaple a tam nám Ester zpívala a povídala pohádku. Po večerníčku jsme se šly my děti osprchovat a šup spát.

Líbilo se nám v Jáchymově dobře, báječně. Nejlepší bylo, jak jsme se honili. Příští rok se těšíme zase.

Matyáš Kopecký (5 let)

číslo 139, září 2013
předchozí   další

Obsah

Kde je tvůj bratr?
Modlitba neznámé abatyše
Fanynka
Rodinná rekreace v Jáchymově
Orlovy 2013
Než půjdeme spát
Usnesení 3. zasedání 33. synodu ČCE – výběr
Sborové akce

Archiv

Výběr z Hroznů
ročník 2020
ročník 2019
ročník 2018
ročník 2017
ročník 2016
ročník 2015
ročník 2014
ročník 2013
ročník 2012
ročník 2011
ročník 2010
ročník 2009
ročník 2008
ročník 2007
ročník 2006
ročník 2005
ročník 2004
ročník 2003
ročník 2002

Ke stažení

Rozhovor na téma "Krize v ČCE?", Vinohrady 24.1.2010 PDF soubor ke stažení (122 kB)

Bohemská kuchařka PDF soubor ke stažení (899 kB)

Kazatelé Pujmanovi z Bohemky a český pobělohorský evangelický exil na jižní Ukrajině (PDF soubor ke stažení 387 kB)

Bulvární plátek LIS, rok 2007

Bulvární plátek LIS, rok 2005


Hrozen vychází přibližně jednou za měsíc. Redaktory jsou a , Tiskovou sazbu připravuje , internetovou . Příspěvky, reakce či dotazy posílejte na adresu sboru (Korunní 60, 120 00 Praha Vinohrady, tel. 224 253 550, e-mail: nebo přímo redaktorům).