Zprávy ze staršovstva 13.6.2019

• Staršovstvo jednalo o podpoře vybraných neziskových organizací Berkat a Víteček. M. Cháb kontaktoval Berkat. Z. Šorm požádá M. Chábovou o zprostředkování kontaktu s Vítečkem.
  • Staršovstvo hodnotilo Noc kostelů. M. Janeček a J. Šilar se zúčastnili afterpárty na pražském arcibiskupství. Podněty z něho tlumočili staršovstvu.
  • Termín sborového výletu do Terezína koliduje se skautskou akcí. Z. Šorm a J. Raisová zváží jiný termín.
  • Při hodnocení minulých akcí upozornil Z. Šorm na minimální účast na svatodušních ekumenických bohoslužbách.
  • Z. Šorm informoval o nepřítomnosti a dovolené během léta i o zástupech na neděle (P. Gallus, P. Sláma, O. Navrátilová, M. Cháb).
  • Staršovstvo souhlasilo s konáním rodinných bohoslužeb 1. září na začátek školního roku.
  • Cenová nabídka na výměnu koberce v kostele výrazně přesáhla rozpočtovanou částku (300% – cca 190.000,–Kč). Staršovstvo proto rozhodlo ji nyní nerealizovat, poptat ještě jiné možnosti a zařadit do rozpočtu na rok 2020. Výroba nových praktikáblů pod stůl Páně ale realizována bude. Natažení kabelů pro osvětlení varhan a nahrávání kázání bude zatím řešeno provizorně.
  • M. Janeček ve spolupráci s T. Krupičkou zajistí možnost nahrávání bohoslužeb do konce srpna.
  • Náklady na rekonstrukci bytu po Vymětalových přesáhnou rozpočtovanou částku (cca 600.000,–) kvůli bezbariérovým úpravám a výměně topení. Protože byl rozpočet koncipován jako přebytkový a některé rozpočtované částky nebudou čerpány (výměna koberce v kostele, mzdové náklady) je rekonstrukce v rámci rozpočtu možná. M. Cháb připraví pro zářijovou schůzi přehled plnění rozpočtu.
  • Sbírka na Jeronýmovu Jednotu vynesla ve sboru 24.300,– a dle rozhodnutí staršovstva byla zdvojnásobena na 48.600,–Kč.
  • Sbírka pro Jičínský sbor na opravu farního bytu vynesla 7.000,– a byla dle rozhodnutí staršovstva zdvojnásobena na 14.000,–Kč. Jičínský sbor za tento příspěvek velmi děkuje.
  • Oválný stůl z kruchty byl na Aukru prodán za 1.050,–Kč.
  • Staršovstvo přijalo doporučení hospodářské komise zjistit vlastníka hrobu Dagmar Brůžové, jednat o jeho odkupu a poté rozhodnout o jeho úpravě. Provedení si vzala na starost J. Raisová.
  • Staršovstvo vzalo bez výhrad na vědomí, že statutáři sboru rozhodli o nákupu výstavních klipů pro obrazy nákladem 6.000,–Kč.
  • Staršovstvo jednalo o prodloužení nájmů v bytech, které jsou majetkem sboru.
  • Staršovstvo pověřilo statutáře, aby na doporučení P.Coufala uzavírali DPP za účelem zajištění koncertů s osobami, které P. Coufal doporučí.
  • Staršovstvo rozhodlo, aby statutáři sboru podle doporučení F. Krupičky uzavřeli smlouvu, na jejímž základě bude do sborového domu zaveden optický kabel.
  • Staršovstvo doporučuje vyklidit půdní prostory a věžičku. P. Coufal zjistí možnosti a cenové nabídky, o kterých staršovstvo rozhodne v září.
  • Staršovstvo pověřilo hospodářskou komisi pronajmutím bytu po Vymětalových po dokončení rekonstrukce.
  • Staršovstvo pověřilo J. Šarounovou zakoupením tabletu (nákladem do 5.000,–Kč) za účelem možnosti zvětšení textů písní při bohoslužbách pro hůře vidící.
  • Vzhledem k rozšíření objemu úklidu ve sborovém domě rozhodlo staršovstvo o zvýšení odměny za tento úklid.
  • J. Raisová informovala staršovstvo o přípravě letního sborového tábora ve středisku Poušť u Bechyně. Přihlášeno je 46 osob. Do konce června rozešle přihlášeným bližší informace. Staršovstvo na zajištění tábora odsouhlasilo zálohu 7.000,–Kč a pověřilo Z. Novotnou jejím vedením.
  • Z. Šorm informoval staršovstvo o stížnosti nájemníků z vnitrobloku na hluk při koncertech v kostele i o odpovědi, kterou jim za sbor odeslal.
  • Staršovstvo jednalo o řešení místa správce budovy a přijalo návrh komise na rozdělení tohoto místa na čtyři části: Správa domu a kostela, Správa krátkodobých pronájmů, Správa nájemních smluv a nájmů, Správa sborových financí. První dvě bude od 1.1.2020 vykonávat P. Coufal. Správa nájmů bude zajištěna externě a pro Správu sborových financí hledá staršovstvo vhodného člena sboru.
  • J. Raisová připraví tabulku dovolených a zástupů během léta. Vyvěsí ji na nástěnku a rozešle členům staršovstva.
  • J. Raisová informovala staršovstvo o došlých poděkováních od sborů (Libice n/C, Hodonín, Hrabová), kterým náš sbor přispěl na odvod do Personálního fondu.
  • Účelová sbírka při rozloučení s D. Bružovou pro Domov odpočinku Diakonie v Krabčicích vynesla 8.020,–Kč.

číslo 193, červen 2019

A brány pekelné ji nepřemohou…
Paměť dobrou, víru živou, dej při smrti míti
Angličtina s dámou v kloboučku