Zprávy ze staršovstva 8. 6. 2023

• Jana Šarounová podala staršovstvu zprávu o 1. jednání 36. synodu naší církve.
  • Z. Šorm informoval staršovstvo o realizaci návrhů, které zazněly během rozhovoru k rozvojovému plánu: 1/ do vedení nedělní školy se zapojí D. Böhm a H. Janoušek. 2/ Z. Šorm dává do vývěsky úryvky z nedělních kázání. 3/ J. Šilar uveřejňuje na Facebooku předem témata a texty kázání. 4/ Z. Šorm připravuje panel před vchod, který bude zvát na bohoslužby.
  • M. Cháb připravil materiál ke stanovení cílové částky saláru, který sbor potřebuje na provoz.
  • Výtěžek celocírkevních sbírek byl v našem sboru: na Jeronýmovu jednotu 10.680 Kč, pro Diakonii na středisko Pomněnka 6.572 Kč.
  • M. Janeček zhodnotil průběh Noci kostelů a poděkoval všem, kdo se na přípravě a realizaci jejího programu podíleli.
  • Staršovstvo hodnotilo kladně opětovné umožnění přijímání z velkého kalicha.
  • Z. Šorm informoval staršovstvo o jednání o možnosti biblických hodin pro klienty střediska Dobroduš.
  • J. Raisová ve spolupráci s M. Janečkem aktualizuje úkoly nedělních služeb, umístí je na sdílený disk a vyvěsí v kostele.
  • Staršovstvo se dohodlo, že před setkáním ke konci školního roku uspořádá 22. 6. od 17:00 brigádu na úklid dvorků.
  • Staršovstvo projednalo program sboru na léto a souhlasilo s přehledem dovolených a zástupů sborových pracovníků během prázdnin. Večeře Páně bude i v létě vysluhována při bohoslužbách vždy 3. neděli v měsíci.
  • Staršovstvo souhlasilo s tím, aby sbor zakoupil kávovar v ceně do 10.000 Kč.
  • Staršovstvo souhlasilo s opravou izolace plechů na střeše nad ateliérem Radových, s výměnou výlezového okénka na střechu a výměnou okapového žlabu na jižní straně domu nákladem do 55.000 Kč.
  • J. Raisová podala staršovstvu zprávu o těch členech sboru, které by bylo dobré navštívit.
  • Staršovstvo jednalo o zajištění krátkodobých pronájmů kostela. Rozhodlo, že do dohod s brigádníky bude doplněno, že pokud nebude proveden úklid, vyneseny koše a doplněn toaletní papír, bude odměna snížena na polovinu. Pro zajištění bezbariérového vstupu do kostela bude klíč pro obsluhu plošiny umístěn tak, aby byl přístupný brigádníkům, kteří budou zaškoleni v obsluze a budou dostupní na telefonu do 15 minut. V tomto smyslu bude upravena informace na webových stránkách.
  • Staršovstvo souhlasilo s návrhem br. R. Kvapila rozšířit koncerty Ústavu A. Dvořáka o čtyři večerní koncerty za rok (kromě června a prosince) se zachováním dobrovolného vstupného. Sbor přijme místo standardního nájmu výtěžek z dobrovolného vstupného.
  • Staršovstvo jednalo o koordinaci kontaktu s novinami Prahy 2. J. Raisová a Z. Šorm budou dbát o inzerování sborových akcí v těchto novinách.
  • Staršovstvo promýšlelo prezentaci Pastýřského listu synodního seniora k jednotě církve. Dopis bude zmíněn v ohláškách a uveřejněn ve sborovém zpravodaji a vyvěšen na nástěnce.
  • Staršovstvo rozhodlo, že se sbor 11. 6. připojí k celocírkevní sbírce na pomoc obětem protržené hráze v Nové Kachovce na Ukrajině a uspořádá archovou sbírku na tento účel do konce června. Výtěžek obou sbírek sbor zdvojnásobí.
  • Staršovstvo stanovilo termín sbírky solidarity, která tvoří fond, z něhož mohou sbory žádat o podporu při platbě personálního fondu, na 18.6.
  • M. Janeček pošle presbyterům přehled o darech, který náš sbor poskytuje v rámci mezisborové solidarity.
  • E. Svobodová obešla a upravila hroby, které spravuje náš sbor.
  • Do sborových ohlášek bude zařazena výzva ke sbírce pánských triček velikosti L a XL, kterou pořádá sdružení Žinka pro raněné ukrajinské vojáky. Trička bude shromažďovat J. Raisová.
  • J. Raisová informovala staršovstvo o přípravě seniorátního výletu dětí z nedělní školy, který bude 7. 10. z Čerčan do Soběhrd.

číslo 231, červen 2023

Kázání na synodu ČCE
Přímluvná modlitba
Zprávy ze staršovstva