Zprávy ze staršovstva 10.12.2020

foto: advent

• Staršovstvo potvrdilo hlasování na dálku (per rollam): 1/ Staršovstvo nesouhlasí s vizuálním přenosem bohoslužeb v době karantény. 2/ Staršovstvo souhlasí, aby výtěžek virtuálního adventního tržíčku byl ve prospěch střediska Víteček.
  • J. Raisová podala zprávu o obnově kartotéky. Zatím se vrátila asi třetina odpovědních lístků.
  • Byla prodána registratura z klubovny mládeže.
  • Z. Šorm informoval staršovstvo o minulém dění ve sboru. V karanténě se uskutečnily biblické hodiny online. Na první adventní neděli se konaly dvoje bohoslužby s omezenou účastí, na které se lidé předem přihlašovali. Na seniorátní sbírku se při nich vybralo 8.412 Kč. Od 3.12. umožnilo uvolňování mimořádných opatření, aby se již bohoslužby i ostatní shromáždění v týdnu konaly v obvyklém režimu, pouze s omezením zpěvu. Od 6. do 18.12. probíhá virtuální tržíček pro středisko Víteček.
  • Staršovstvo jednalo o podobě zpěvu při bohoslužbách a rozhodlo, že vzhledem k rizikům bude při běžných bohoslužbách zpívat pouze farář a služba a při rodinných vánočních bohoslužbách mohou zpívat také děti v omezeném počtu.
  • Staršovstvo rozhodlo o podobě svátečních shromáždění, o kterých budou členové sboru informováni vánočním pozdravem.
  • Konání sborového Silvestra bude tento rok vzhledem k situaci vypuštěno.
  • Staršovstvo souhlasilo s tím, aby se konvent našeho seniorátu v případě, že by vzhledem k mimořádným opatřením nestačila kapacita smíchovského sboru, konal 9.1.2021 v našem kostele.
  • Staršovstvo rozhodlo o termínech a určení chrámových sbírek: 13.12. – sbírka pro středisko Víteček; 20.12. – sbírka pro SOS dětské vesničky.
  • Staršovstvo souhlasilo s návrhem hospodářské komise, aby J. Raisová a M. Janeček připravili návrh na to, jak při rekonstrukci hrobu D. Bružové vytvořit z tohoto místa společný hrob pro zemřelé členy našeho sboru, o jejichž místo posledního odpočinku se sbor stará.
  • Staršovstvo jednalo o úpravách podoby nájemného pro Sevendesign, obchůdek Jednoho světa a ateliéru Radových vzhledem k problémům v jejich podnikání, které způsobila epidemie Covidu.
  • Staršovstvo souhlasilo se zakoupením nového dataprojektoru a pověřilo jím F. Krupičku, J. Svobodu a J. Šilara.
  • Staršovstvo souhlasilo se změnou stravenek, poskytovaných zaměstnancům sboru, na příspěvek na stravu.
  • Staršovstvo jednalo o žádosti libeňského sboru o možnostech půjčky na neplánovanou rekonstrukci střechy sborového domu.
  • Staršovstvo souhlasilo s nákupem nového mobilního telefonu pro sborovou sestru.
  • P. Coufal navrhl, aby v době omezeného sborového provozu, kdy bude sborová sestra na home office, byla dokončena rekonstrukce elektroinstalace ve farní kanceláři. Staršovstvo nechává domluvu možného termínu na sborových zaměstnancích.

• Staršovstvo rozhodlo u udělení mimořádných odměn P. Coufalovi a J. Raisové a vyslovilo poděkování všem sborovým zaměstnancům za dobré zvládnutí přechodového období i změn pracovních úvazků.
  • Staršovstvo projednalo postup přípravy rozvojového plánu sboru. Presbyteři do příští schůze vyplní dotazník, který připravili Z. Šorm a M. Cháb. Ten následně zpracují M. Cháb, M. Janeček a J. Raisová. Výsledný materiál se stane podkladem pro rozhovor na mimořádné schůzi staršovstva, věnované tomuto tématu.
  • Staršovstvo souhlasilo s žádostí studenta J. Benetína o možnost zkoušení na sborové varhany. Požádalo J. Svobodu, aby studentovi nástroj představil.
  • Staršovstvo navrhlo dlouholetou členku sboru M. Kadlecovou na udělení Medaile vděčnosti.
  • Z. Šorm informoval staršovstvo o prodloužení zápůjček kalíšků sborům na vysluhování Večeře Páně.
  • M. Janeček připraví pro příští schůzi návrh koncepce poděkování dárcům.
  • Sbor zakoupí 100 kusů respirátorů, aby byly k dispozici účastníkům bohoslužeb.

číslo 206, prosinec 2020

Obrana vánočních nákupů