Zprávy ze staršovstva 10.6.2021

Sborová brigáda na dvorku
foto: brigada

• Staršovstvo potvrdilo hlasování per rollam, kterým propůjčilo členství ve sboru a církvi Anně Náhodové.
  • Staršovstvo stanovilo termín setkání k rozvojovému plánu sboru na 7.10.2021 od 18 hodin.
  • Zpracování návrhu změn zakladatelské listiny OPS Jeden svět pokračuje a mělo by být dokončeno do října.
  • Staršovstvo kladně zhodnotilo průběh Noci kostelů a poděkovalo všem, kdo se podíleli na její přípravě.
  • M. Cháb a J. Šilar informovali staršovstvo o spolupráci s organizací Berkat. Program šicích strojů byl ukončen, protože se ČR armáda stahuje z Afghánistánu. Staršovstvo se rozhodlo pro podporu kurzů gramotnosti pro afghánské ženy. Vyhlásilo na něj archovou sbírku, při které chce vybrat částku odpovídající 1000,– dolarů na dva tyto kurzy.
  • Pro obnovu termínovaného vkladu u J\&T banky je třeba zřídit účet a elektronické bankovnictví. J. Šarounová a Z. Šorm mají domluvenou schůzku v bance.
  • J. Šilar domluvil s T. Krupičkou zřízení archivu nahrávek kázání a jejich ukládání po měsíčním zveřejnění na webu. Do konce června by obojí mělo být realizováno.
  • Sbor doplnil dle rozhodnutí staršovstva sbírku Jeronýmovy jednoty na 20.000,–Kč a sbírka byla odeslána.
  • Staršovstvo projednalo plán sborového života na další období. Občerstvení po bohoslužbách se bude konat na dvorku. Vybírání sbírek při bohoslužbách bude opět probíhat po lavicích. 15.6. bude poslední biblická hodina v tomto školním roce. Schůzka k táboru se bude konat 16.6. od 18.15.
  • Staršovstvo souhlasilo s konáním společných bohoslužeb se sbory Žižkov I. a Vršovice. Společné bohoslužby se budou konat 4.7. na Vinohradech, 1.8. ve Vršovicích a 29.8. na Žižkově.
  • Sborový tábor se uskuteční 14.–21.8. v Poušti u Bechyně.
  • Pokračují opravy hrobového místa D. Bružové. Hospodářská komise doporučila, aby se na finální podobě podílelo více lidí.
  • Oprava balkónů a dveří obchůdku Jednoho světa bude realizována v červenci.
  • Probíhá rekonstrukce bytu č.17. Staršovstvo pověřilo hospodářskou komisi ve spolupráci s pí. Zemanovou a L. Cvrčkovou, aby stanovili výši nájmu a J. Šarounovou, Z. Šorma a M. Janečka k samostatnému podepsání nájemní smlouvy za sbor.
  • Staršovstvo souhlasilo s podepsáním souhlasu s instalací optických kabelů dle žádosti PRE.
  • J. Raisová ve spolupráci s O. Radou natře skříně na kruchtě kostela.
  • Staršovstvo souhlasilo s nákupem slunečníku na dvorek.
  • V červenci proběhne natírání oken v kostele. V případě potřeby se bohoslužby budou konat ve sborovém sále v 1. patře.
  • Staršovstvo souhlasilo s opravou a nátěrem jižní fasády sborového domu nákladem do 160.000,–Kč a pověřilo P. Coufala zajištěním akce.
  • J. Raisová informovala staršovstvo o objednávkách nového zpěvníku.
  • Staršovstvo projednalo žádost sboru v Černošíně o příspěvek na rekonstrukci modlitebny v kazatelské stanici v Lestkově. Z. Šorm a J. Šilar zjistí další informace, aby o ní mohlo staršovstvo v září rozhodnout.
  • J. Raisová informovala staršovstvo o záměru úpravy dvorků sborového komu a konání dobročinného bazaru.

číslo 211, červen 2021

Bůh s tebou neskončil